Komunikaty

Dnia 26.04.2016r. klasy 2b i 2c uczestniczyły w zajęciach warsztatowych pt. Życie na Śląsku czarnym i zielonym, które miały miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Gliwicach. Dzieci wysłuchały ciekawych opowieści o życiu na Śląsku oraz zobaczyły eksponaty użytku domowego. Zapoznały się ze śląskimi piosenkami, które towarzyszyły ludziom w ich codziennej pracy oraz usłyszały brzmienie dawnych instrumentów muzycznych. W ramach wzajemnej integracji dzieci nauczyły się śląskiej piosenki pt. "Zachodzi słoneczko". Zajęcia były bardzo ciekawe, a prowadzili je D.Ejmocka i T. Strassberger, którym serdecznie dziękujemy.
Red. H. Bartkowiak.
Zapraszamy do GALERII.

W sobotę 16 kwietnia w Szałszy odbyła się impreza organizowana w celu popularyzacji biegania oraz promocji Gminy Zbrosławice, Szałszy i Shausha Sport Club. W czasie gdy dorośli pokonywali na nogach kilometry zmagając się z nierównościami terenu i dość wysoką temperaturą, dzieciaki mogły pobawić się na torze przeszkód. Niektóre z przeszkód były dość mocno rozbudowane i pokonanie ich sprawiało wiele trudności – szczególnie najmłodszym uczestnikom. Zobaczcie w GALERII, kto z naszej szkoły spędził słoneczny dzień na miłej zabawie...

Wiadomość dodała B. Pędowska

 

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, nauczycielki świetlicy J. Żabiałowicz, D. Chluba – Pstrąg oraz M. Łyczko, 20 kwietnia po raz kolejny zorganizowały zajęcia otwarte dla dzieci z łabędzkich przedszkoli (Przedszkole Miejskie nr 34 Kubuś Puchatek i Przedszkole Miejskie nr 37). Tym razem przed przedszkolakami, a także swoimi szkolnymi kolegami z grupy „0” oraz klasy 2b, zaprezentowali się artyści z klasy 2c.

Czytaj więcej: Z życia świetlicy szkolnej.

Dobiegła końca tegoroczna rywalizacja w ramach Ligi Klubów Śląskich roczników 2005 i 2006. Zawodnicy Klubu SiKReT w tym uczniowie naszych klas sportowych 3a, 4a i 5a zdobyli najwyższą na Śląsku liczbę punktów zdobywając puchary dla najlepszego klubu. Przyczynili się do tego m.innymi Filip Pelizg, David Swaczyna i Łukasz Łata, którzy w sztafecie 4 x 50m stylem zmiennym przypłynęli w ostatniej edycji na pierwszym miejscu. Ponadto na uwagę zasługuje David Swaczyna, który otrzymał statuetkę za zajęcie wysokiego 7 miejsca wśród 90 zawodników z całego Śląska.

Zobaczcie zdjęcia w GALERII.

Wiadomość dodała Bożena Pędowska

Dnia 9 kwietnia 2016 r. w Centrum Kulturalno-Sportowym "Łabędź" odbył się IX Turniej Jednego Wiersza. Po raz pierwszy swoją poetycką wraźliwość mogli zaprezentować uczniowie szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Wiktoria Kaszuba z klasy VIa, Estera Ciecierska, Ola Pstrąg i Justyna Świerze z klasy Vb. Z radością informujemy, że w kategorii szkół podstwowych II miejsce zajęła W. Kaszuba za wiersz "Chwila-ja". Gratulujemy!

A oto nagrodzony utwór:

Czytaj więcej: Turniej Jednego Wiersza.

7 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Ekonomicznych w Gliwicach miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych i gimnazjum pt. "Natura w obiektywie". Naszą szkołę reprezentowali" Adrianna Allamoda z 5b, Martyna Ludwig i Dagmara Walencka z 6b oraz Jan Smolik z 6a. Dagmara Walencka zdobyła wyróżnienie w kategorii szkół podstawowcyh. Gratulujemy!

 

Joomla Template by Joomla51.com