1pdmsz

sus

Wyraź
swoją
opinię

o Szkole...
o stronie internetowej...
o ...

 

film na stronie

Komunikaty

23 marca klasa Ib wspólnie z rówieśnikami powitała wiosnę. Dzieci przygotowały przedstawienie pt:"Witamy wiosnę", na które zaprosiły uczniów klasy "0", Ia, Ic, IIIb. Po obejrzeniu przedstawienia wszyscy razem zaśpiewali piosenki o wiośnie.Taka wspólna integracja wzmacnia więzi w grupie i daje dobrą zabawę. 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 
 Sporządziła G. Brom

21 marca 2015 r. w Pierwszy Dzień Wiosny uczniowie z klas IV-VI z p. K. Bartel i p. E. Widuch uczestniczyli w warsztatach naukowych w Instytucie Odkrywania Tajemnic w Katowicach. Instytut swoją siedzibę ma na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego, więc wyjazd ten łączył się także z dojazdem na zajęcia pociagiem.

Czytaj więcej: Warsztaty w Instytucie Odkrywania Tajemnic.

Uczniowie klas IV w piątek 20 marca 2015 r. zostali zaproszeni na zajęcia warsztatowe do Miejskiej Bibloteki Publicznej w Łabędach. Pani J. Śliwa przygotowała dla nich krótką prezentację na temat gospodarowania zasobami wodnymi na świecie i w Polsce. Spotkanie to zainspirowane było obchodzonym 22 marca Światowym Dniem Wody.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wody-warsztaty w miejskiej biblotece.

20 marca 2015 r. na terenie Polski widoczne było częściowe zaćmienie Słońca. Dzięki uprzejmości p. Wojciecha Bielca - taty Szmona z klasy 4a, nasi uczniowie mieli możliwość obserwacji tego ciekawego i niecodziennego zjawiska na ekranie. Ekran ustwiony był na statywie teleskopu p. Bielca, skierowanego na tarczę Słońca. Zjawisko mogli podziwiać wszyscy uczniowie  naszej szkoły.

Dziękujemy P. Bielcowi za poświęcony dla nas czas, a my oczekujemy już na kolejne zaćmienie w 2026 roku.

Zdjęcia można obejrzeć w Galerii

Dnia 26. 02. 2015r. uczniowie klasy VI c wraz z pp. K. Bartel i R. Komarnicką udali się do Gimnazjum FILOMATA na warsztaty. Podzieleni na dwie grupy wzięli najpierw udział  w zajęciach w pracowni chemicznej. Wykonując doświadczenia, pod czujnym okiem pań z gimnazjum, poszerzyli swoją wiedzę z zakresu środowiska i zachodzących w nim zjawisk.

Czytaj więcej: Warsztaty chemiczne klasy VIc w Gimnazjum Filomata.

4 marca 2015 r. klasy czwarte, pod opieką wychowawców i nauczycielek przyrody, uczestniczyły w zajęciach pt. "Od pogody do klimatu". Miejsce zajęć było niecodzienne, a mianowicie była to stacja klimatologiczna w Chorzowie przy Planetarium Śląskim.

Czytaj więcej: Klasy czwarte na zajęciach na stacji klimatologicznej.

Joomla Template by Joomla51.com