1pdmsz

sus

Wyraź
swoją
opinię

o Szkole...
o stronie internetowej...
o ...

 

film na stronie

Komunikaty

W czasie ferii zimowych, w dniach 2-13 lutego 2015 w naszej szkole odbywały się zajęcia na półkolonii zimowej. W codziennych pięciogodzinnych, różnorodnych zajęciach uczestniczyło 50 dzieci. Uczestnicy półkolonii mieli możliwość udziału zarówno w zajęciach sportowych - na basenie, na lodowisku, na sali gimnastycznej - jak i artystycznych. W czasie tych drugich zajęć powstały ciekawe prace zespołowe i indywidualne.

Czytaj więcej: Pókolonia zimowa 2015.

Dyskoteka klas IV-VI, która odbyła się 30.01.2015roku, muzycznie zakończyła I semestr nauki. W pięknie przystrojonej sali gimnastycznej ( zasługa p. Bożeny Wrony i klasy VI b) i przy tanecznych rytmach, które miksował p. Michał Głąb, uczniowie świętowali karnawał.

Czytaj więcej: Zabawa karnawałowa klas IV-VI.

Dnia 23.stycznia 2015 roku klasy piąte wraz z opiekunami uczestniczyły w przedstawieniu pt.,, W tajemniczym ogrodzie”, które w MROWISKU przygotował Edukacyjny Teatr Katolicki z Krakowa. Na niewielkiej scenie zgrabnie przygotowane dekoracje i nastrojowa muzyka wprowadziły młodych widzów w świat przeżyć i uczuć dwojga głównych bohaterów: Mary i Colina.

Czytaj więcej: Klasy piąte na spektaklu "W zaczarowanym ogrodzie".

21 stycznia uczniowie klas młodszych naszej szkoły zostali zaproszeni na spektakl teatru cieni "DoiDo" w Centrum Kulturalnym "Łabędż". Aktorzy tego teatru to młodzi ludzie ze szkół podstawowych, uczestniczący w zajęciach tetralnych w Miejskim Domu Kultury w Gliwicach.

Czytaj więcej: Występ teatru "DoiDo"dla naszych uczniów.

19 stycznia uczniowie klasy 2b wzięli udział w balu karnawałowym w Bibliotece w ,,Łabędziu’’. Dzieci przebrane w różnorodne, kolorowe stroje wspaniale bawiły się  w rytm muzyki. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców oraz upominków ufundowanych przez Bibliotekę. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem naszego balu.

Jak co roku, także 15 stycznia 2015 uczniowie z klas szóstych uczestniczyli w zajęciach przedmiotowych w Planetarium Śląskim. Tematem pokazu "A jednak się kręci ..." były ruchy Ziemi i ich znaczenie dla człowieka. W ciągu 2-godzinnych zajęć uczniowie zapoznali się z gwiazdozbiorami na polskim niebie, zrozumieli dlaczego następują pory roku, jak prawidłowo określić położenie Słońca na niebie w ciągu roku.

Czytaj więcej: Uczniowie klas szóstych w Planetarium Śląskim.

Joomla Template by Joomla51.com